Умови доступності для дітей з ООП

У Первомайській  загальноосвітній  школі І-ІІІ  ступенів  №1 Первомайської  міської  ради Харківської  області  створені сприятливі умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі для дітей з інвалідністю  відкрито  у 2018/2019  навчальному році інклюзивний клас-4 , забезпечено   учнів  безперешкодним доступом до всіх приміщень школи, а саме:
у наявності кнопка виклику; обладнано  пандус;
будівлі закладу, де перебувають вихованці, об’єднані зручними переходами;
східці для організації безпечного переміщення дітей обладнані поручнями;
виконано ремонт туалетів;
виконано поточний ремонт класних кімнат, ігрових кімнат.
    Розроблені індивідуальні робочі  плани  та виховні  програми для  дітей, які навчаються за індивідуальною формою навчання
Усі основні приміщення закладу мають природне освітлення. Світло на робочі місця падає ліворуч. При оздоблені навчальних приміщень враховано такі вимоги: стіни світлих тонів; меблі, парти – кольору натурального дерева; класні дошки темно-коричневого кольору, стелі, двері, віконні рами – білі. Розташування меблів і обладнання, декоративних рослин сприяє максимальному використанню денного світла і рівномірному освітленню приміщень. З вересня по травень у приміщеннях рівень освітлення підвищується за допомогою штучного освітлення – енергозберігаючих  ламп. У закладі дотримується повітряно – тепловий режим. Приміщення  обладнані системами центрального опалення та вентиляції, що забезпечують сприятливі мікрокліматичні умови внутрішнього середовища. Чистота повітря у закладі забезпечується регулярністю вологого прибирання, використанням всіх видів провітрювання (наскрізне, кутове, однобічне).
Навчальні меблі класних кімнат відповідають віковим особливостям дітей, враховується специфіка навчально – виховного процесу.
Шкільна та пришкільна території підтримуються в належному стані.
Заклад повністю забезпечений необхідними навчальними площами.

Нормативно-правова база в сфері інклюзивної освіти